Omega pro jasné hlavy

Polynenasycené mastné kyseliny omega-3 jsou esenciální funkční látky pro rozvoj a funkci mozku, očí a nervových buněk v dětském věku. Vyšší hladiny DHA (docosahexanová kyselina) v krvi mohou aktivovat lepší funkci paměti, pozitivně podpořit schopnost učení a duševní výkon.

Pro pokrytí doporučené potřeby mastných kyselin omega-3, jsou nutná minimálně dvě rybí jídla (slaneček, makrela, losos, sardinky) týdně. Tomu ale náš stravovací režim většinou bohužel neodpovídá. Denní přísun mastných kyselin u školních dětí činí průměrně 120 mg omega-3 mastných kyselin, doporučená denní dávka je však až 1000 mg. Není divu, neboť většina dětí se vyhýbá rybám a dává přednost fast foodu, sladkostem a hotovým jídlům. Pro zdravý růst a vývoj mozku dětí je ale dostatečný přísun DHA naprosto nezbytný.

DHA Junior dodává „látky pro výživu mozku a zdravý růst “ DHA a EPA v křupavých tobolkách pro děti od 4. roku života. Přírodní citrónové aroma jakož i extrakt rozmarýnu zajišťují příjemnou chuť. Tobolky je možné polykat nebo kousat. DHA Junior neobsahuje sladidla, barviva ani umělé přísady.