Karel Voříšek

Anti-Aging Clinic A2C již 8 let přináší nejnovější novinky z oboru medicíny proti stárnutí. Komplexní péčí usilujeme o dosažení co nejlepšího možného zdravotního stavu a kvality života při dlouhověkosti. Součástí tohoto lékařského oboru je cílená prevence onemocnění často spojovaných se stárnutím, jako jsou např. obezita, diabetes, kardiovaskulární onemocnění, demence a nádorová onemocnění.

Tato skutečnost vedla k myšlence nabídnout široké veřejnosti vysoce kvalitní doplňky stravy, které se stanou nedílnou součástí zdravého života.

Doplňky stravy Pure Encapsulations® jsou mimořádně kvalitní originální přípravky s důrazem na absolutní čistotu produktu. Neobsahují žádné chemické příměsi, pouze účinné bio-aktivní mikrovyživující látky. Jsou tak vhodné i pro vysoce citlivé osoby, alergiky a osobnosti, které si váží svého zdraví a požadují pouze kvalitní produkty. V procesu výroby jsou používány nejkvalitnější certifikované suroviny, nejvyšší farmaceutické čistoty. Samozřejmostí je odborné poradenství a doporučení programu na míru prostřednictvím nových webových stránek a speciální linky.

Prvním uvedeným produktem, z širokého portfolia Pure Encapsulations®, je doplněk stravy L-Lysine. L-Lysine je určen všem osobám, které trpí tvorbou oparů

Herpetické viry vyvolávající opary, se vyskytují až u 85% naší populace. Opar vzniká ve chvíli, kdy se herpetický vir aktivuje a to je zejména v období zvýšeného stresu, hormonální nerovnováhy, oslabeného imunitního systému, extrémní fyzické zátěže a nebo intenzivního slunečního záření. Opar je vysoce nakažlivý a šíří se dotykem.

L-Lysine je esenciální aminokyselina, běžně se vyskytující v organismu. Bohužel zajistit dostatečný přísun je velice obtížné, protože L-Lysine se vyskytuje pouze v některých potravinách a tepelnou úpravou se ztrácí. L- Lysine v těle plní řadu významných funkcí. Je nezbytným stavebním prvkem bílkovin, napomáhá rekonvalescenci po chirurgických zákrocích nebo po zranění. Podílí se na produkci tělesných hormonů, enzymů a protilátek. Klinické studie prokázaly, že příjem aminokyseliny L-Lysine tlumí v organismu transportní mechanismus L-Argininu, který je důležitý pro rozmnožování virů.

Doplněk stravy L- Lysine je výjimečný tím, že působí v organismu proti herpetickým virům, aniž bychom se museli oparu dotýkat. L-Lysine je vhodné používat v jakékoliv fázi oparu. Při prvních příznacích zabrání rozvinutí oparu. Při rozvinutém oparu pak napomůže rekonvalescenci. Pro dosažení maximálního efektu je doporučeno užívat 1500 mg L-Lysine denně, po dobu třech měsíců a to zejména u osob, které trpí opary opakovaně. Právě při vyšší náchylnosti k tvorbě oparů je vhodné L-Lysine užívat při stresových situacích, před plánovanými chirurgickými zákroky, před plánovanými rizikovými akcemi jako jsou party, sluneční záření. Před plánovaným zákrokem v dutině ústní nebo v oblasti obličeje, může být opar důvodem pro odložení zákroku. Proto je vhodné užívat L-Lysine i v případě, že není v aktivní fázi, ale je zde riziko možného rozvoje.

Doplněk stravy L-Lysine je vysoce obsažný, ale zároveň neobsahuje žádné přídavné chemické či přídatné obsahové látky. Neobsahuje lepek, laktózu, fruktózu a tak je vhodný i pro osoby s určitou nesnášenlivostí a alergiky. Doplňky stravy jsou k dostání ve vybraných lékárnách v České republice.