Mýty o zdravé výživě

Aktuální potřeba kalorií se v západní společnosti v posledních letech enormně snížila. Máme méně fyzické práce a méně pohybu. Na druhé straně ale přívodu kalorií z potravin stoupá. Příčinou jsou tučné, přesolené a silně slazené „průmyslově zpracovávané“ údajně výhodné výrobky v supermarketech, které nás krmí mnoha „prázdnými“ kaloriemi. Kdo se takto stravuje, zaručeně ztloustne. Málokdo následuje doporučení světových výživových společností konzumovat denně pět porcí ovoce a zeleniny.

Potraviny se mění

Mnoho potravin ztrácí kvalitu a obsah vitálních látek v důsledku dlouhých dopravních cest, sklízení v nezralém stavu, jednostranného zemědělství, vyčerpané půdy a dalších zatížení životního prostředí. Kromě toho ztrácejí „zdravé“ potraviny hodnotu také ohřátím, hlubokým zmrazením nebo loupáním.

Zpráva o výživě

Aktuální rakouská zpráva o výživě respektive německé studie o spotřebě potvrzují, že problematiku dostatečného zásobení vitálními látkami začíná být vážná. Zachováváním obecných doporučení pro příjem stravy často dostatečné výživy nedosáhneme. V současné době trpíme nedostatkem vitamínu D3, kyseliny listové, kyseliny pantotenové, železa a vápníku. V České republice trpíme nedostatkem hořčíku a selenu. U veganské resp. vegetariánské stravy je třeba kromě toho zvláště dbát na dostatečný přísun vitamínu B12 (metylkobalamin), který je takřka výhradně obsažen potravinách zvířecího původu. Srovnáme-li zprávy o výživě posledních let, je patrný trend k dalšímu zhoršování přívodu mikroživin.

Individuální potřeba živin

Navíc ovlivňuje potřebu mikroživin individuální životní styl. Potřebu vitálních látek mohou zvýšit vlivy jako jednostranná výživa, alergie, stres, sport, těhotenství, pravidelné užívání léků, kouření, alkohol, nedostatek spánku a diety. Tyto faktory vyžadují zvýšený příjem mikroživin, aby se zaručila tělesná a duševní výkonnost.

Pure 365®
Ideál pro denní základní zásobení

Řada Pure 365® byla koncipována tak, aby zabezpečila efektivní základní zásobení pro všechny, kteří se buď živí nevyváženě, nebo mají v důsledku životního stylu zvýšenou potřebu mikroživin (např. sportovci, aktivní osoby, lidé s vyšším emocionálním stresem).

Efektivita doplňku stravy je závislá vždy na pravidelnosti příjmu, vhodném dávkování a zejména kvalitě použitých mikroživin. Jednotlivé produkty z řady Pure 365® se optimálně doplňují a mohou být kombinovány ve smylu stavebnicového principu.

Požádejte o radu svého lékaře, výživového poradce nebo lékárníka!

Vitální látky pro úspěšný den

Ideální základní zásobení mikroživinami musí ve vyváženém poměru obsahovat veškeré důležité vitamíny, minerální látky, stopové prvky a biologicky aktivní substance.

All-in-one – Pure 365<sup>®</sup>

All-in-one – Pure 365®

první multivitamín z čistých substancí s 12 vitamíny, 8 minerály, CoQ10, luteinem a OPC - pro denní základní zásobení mikroživinami

Individuální doplňování

Řada Pure 365® poskytuje speciální kombinační preparáty, jimiž lze v době zvýšené spotřeby mikroživin doplňovat potravu.

Anti-Stress – Pure 365<sup>®</sup>

Anti-Stress – Pure 365®

je cílená kombinace mikroživin k podpoře mentální výkonnosti a toleranci na stres při zvýšeném zatížení

Basenpulver plus – Pure 365<sup>®</sup>

Basenpulver plus – Pure 365®

obsahuje kromě minerálních látek důležitých pro elektrolytickou rovnováhu stopový prvek zinek, který přispívá k normální látkové výměně kyselin a zásad.

Sport – Pure 365<sup>®</sup>

Sport – Pure 365®

poskytuje sportovcům denně pečlivě volené mikroživiny pro energetickou látkovou výměnu a ochraně buněk při tělesné aktivitě