Pohyb jako faktor zdraví

Víte, že pohyb posiluje celé tělo? Posiluje srdeční, oběhový a imunitní systém, povzbuzuje látkovou výměnu a pomáhá při redukci stresu. Hraje významnou roli jako anti-agingové opatření a je spolu s vyváženou výživou optimálně vhodný k provádění preventivních opatření a dodatečného zbavení se přebytečných kilogramů.

Kvalita výživy

Kromě vyváženého složení potravy a správného poměru uhlohydrátů, bílkovin a tuků, hraje velkou roli také obsah vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a bioaktivních rostlinných látek. Základní zásobení těla živinami silně ovlivňují životní a stravovací zvyklosti. V současné době obsahují bohužel potraviny v důsledku sklizně nezralých plodin, dlouhé dopravy a skladování jakož i "nesprávné" přípravy stále méně živin.

"Správná" výživa

Výraz "správný" znamená, že potrava odpovídá potřebě a je plnohodnotná. Potřeba se vztahuje na odpovídající přísun energie a živin ve vztahu k věku, pohlaví a aktivitám (volnočasové aktivity, povolání, sport). Cílem je vyvážená energetická bilance a zábrana situací nedostatku. Výživa má být plnohodnotná – jinak řečeno má v ní být obsaženo vše důležité. Vyhýbáme se tedy tomu, abychom své tělo živili "prázdnými" kaloriemi jako je například bílá mouka, cukr a alkohol.

Zdravé stárnutí

Lidé každého věku stále více pravidelně provozují pohybové aktivity a sport, aby udržovali tělo a ducha ve formě a zvýšili rovněž osobní výkonnost. Zdravý pohyb ve stáří má kromě pozitivních důsledků na srdeční a oběhový systém zvláště významný vliv na pohybový aparát. Zvyšuje svalovou sílu a koordinaci. Schopnost přijímat mikroživiny z potravy (trávicí výkon) ve stáří klesá. Proto je velice významné přídavné zásobení organismu mikroživinami.